От тобі й маєш толк з фейсбучних друзів - серед сотні оних жоден не зголосився на оголошення про похід на гору Лопата в районі Сколе. Маршрут Арсен обіцяв дуже легкий, що й було заявлено в запрошенні, однак це не зупинило друзів - за три дні ми зібрали 1 лайк і 0 бажаючих. Ну не біда - підемо вдвох.
Вночі сни було страшно цікаві, з наголосом на слові "страшно". Певно якийсь психіатр на мені міг би захиститись - така єресь мені часом сниться. От цієї ночі я невдало зачепив підйомним краном якийсь комбайн за сталевий кут, а комбайн виявився сильніший за сам кран, тож кран впав, і завалив собою площу від цитаделі у Львові до пам"ятника Пушкіну у Житомирі. І я подумав, що мені це не подарують, і почав партизанити в околицях парку Костюшка, а коли замучало сумління - пішов здаватись. І саме в цей момент від рук правосуддя мене врятувало те, що пролунав якийсь голосний звук, який виявився вперше почутим будильником нового мобільника.
Розбитий партизанським життям і переживаннями, я так-сяк привів себе до ладу, і ми пішли на електричку з вірним супутником - Ярославою. "Не-фейсбучний друг краще фейсбучних двух". Вона тягнула на собі наплечник зі змінним одягом, термосом рівно на одне горнятко, 100 гривнями, та речами, що їх дівчата візьмуть навіть у пекло - гребінцем, вологими серветками, і тому подібним.
Сколе. Електричка поїжджає туди за півтори години, там по брудній дорозі ми добираємось до рекреаційної зони Павлів Потік:
Тут починається наш маршрут, і саме тут, на самому початку, Ярослава сказилась від величезної кількості дуже чистого снігу:
Такі ангелики періодично з"являються на снігових полях у Карпатах. Вчені підозрюють позаземні втручання. |
Технологія виробництва ангеликів... |
Само собою, від такої активності одяг стає мокрим дуже швидко.
Прямо біля станції ми зустріли місцеву бабусю, яка покрутила пальцем біля скроні на питання "Як пройти на Лопату":
"Та йой, та то такі сніги впали, а Ви ще й з дитиною !"
Ми вислухали, і пішли собі на Лопату:
Довкола купа підставок під горнятка :) |
І глибокий щільний мокрий сніг. |
Дорогою зустрічаємо зграйку місцевих дядьок, які роблять звичного жеста пальцем біля скроні - "не пройдете", але ми вперто йдемо далі, і приходимо до точки, де немає ані стежки, ані зв"язку. Далі лише назад - очевидно, що з дороги ми збились, бо на деревах вже давно немає жодних маркувань.
Дійшовши до бази "Гуцулка"
ми попитались в господарів як пройти на Лопату, і отримали добре знайому відповідь - "нереально, навіть не пробуйте. Все завалено снігом."
Тут я згадав про електричку в 4-й годині, і вирішив здатись.
- Давай поїдемо додому раніше.- Чому ?- Розумієш, ми все одно не встигнемо на Лопату - місцеві кажуть, що там все завалено снігом.- Але ж місцеві чули, але самі не ходили !
Мені стало соромно за цю слабодухість, і ми покарабкались вгору в пошуках стежки на Лопату. А дорогою вирішили зліпити сніговика:
А потім пішли вгору, і вийшли-таки на стежку, яка поза сумнівами була дорогою на Лопату, оскільки мала чітке маркування,і (о диво), була непогано протоптана ! І ми потопали нею вгору.
Сліди явно позаземної істоти. |
Малявка хоч час від часу і вимагала відпочинку, все ж вперто йшла вперед, не дозволяючи її обганяти, та твердила, що будь-що дійде до вершини. Після 2-годинного підйому нам таки довелось повернути назад - "Ми вже загартували свій характер" - сказала мандрівниця.
Снігу навалило неймовірно багато, і дорогою ми звільняли від нього ялинки. |
Крім звільнення ялинок від снігу дорога додому включала іншу забаву - той, хто йшов попереду, лишав послідовнику якийсь "сюрприз", намальований на снігу:
Типовий приклад "сюрпризу" |
Під кінець подорожі я був дуже втомлений, зате в малявки відкрилось друге дихання - вона замість йти почала бігти. Через глибокий сніг що 50 метрів вона падала, та щоразу піднімалась, і бігла далі. Так ми дійшли до Сколе.
Сколе місцеві називають "Скольо", чи щось таке. Цей райцентр з населенням 5.000 людей справляє дуже сумне враження. Плац біля вокзалу просто залитий водою і брудом, посеред цього стоїть будка 1х2 метри, на якій гордо написано - "Автостанція". Квитки там не продають. І поруч - три платформи. Навіщо там "платформи" - не маю гадки. Всередині сидить тітонька і водій маршрутки на Львів, що стоїть поруч. Тітонька каже, що маршрутка "через 5 хвилин", і це один з найменш точних естімейтів, які я коли-небудь чув. Водія кличуть пити каву, і реально ми відправляємось хвилин через 40.
Перевбравшись, наскільки це можливо, в сухий одяг, і поклавши голову мені на коліна, Ярослава миттєво вирубається...
Деякі висновки:
- Весь змінний одяг має бути в надійних кульках, інакше він може виявитись мокрим. В нас це сталось через мокрий сніг і сидіння на наплечнику.
- Їжі потрібно сильно більше, ніж ми взяли (6 яєць і 10 канапок з батону).
- Гарячого чаю багато не буває :-)
- Готуйтесь до того, що за наявності мокрого снігу одяг буде частково мокрий. Якщо ви з дитиною, буде мокрий повністю - втримати її від валяння в снігу і інших ірраціональних з дорослої точки зору речей - абсолютно нереально.
І наостанок - такі походи - не лише чудове проведення часу і фізпідготовка, але й загартовування характеру, особливо дитячого. Малявці було нелегко, але вона йшла вперед, і не боялась бути сам-на-сам з не дуже привітною природою. Впевнений, що такі вчинки роблять її сильнішою і мудрішою.
No comments:
Post a Comment