google analytics

Thursday, October 28, 2010

Сімейні архіви

     Хтось колись замислювався, як донести до нащадків те, що ми зараз так інтенсивно клацаємо своїми цифровими фотіками, та й просто набиваємо в файли, або навіть в Інет, як от наприклад сімейний фотоальбом, або цей блог ? Що буде, наприклад, якщо посипеться хард ? Ага, зробимо бекап і без проблем ! А куди ? Я от зробив на низку компакт-дисків, хоча запис на них великої кількості інфи - це дуже марудний процес. Але якщо задуматись - що станеться з цим бекапом за 5 років ? 10 ? 50 ? Я можу легко прочитати листа з війни, написаного 70 років тому моїм родичем, людство читає берестяні грамоти тисячорічної давності, але я не бачу іншого способу зберегти свої архіви для нащадків, крім як все перенести на ту саму бересту фірми Маестро Гутенберг ??

      Адже навіть якщо уявити, що за 20 років (я навіть не кажу про більше) виживе електроніка флешки, прочитаються компакт-диски, на розмагнітяться харди - хто і чим їх прочитає ? Адже прогрес йде такими темпами, що вже і п"яти-дюймову дискету прочитати немає чим. Якщо там ще є що читати. Тепер уявімо, що ми зберегли такий девайс, і він навіть працює (що само по собі малоймовірно), але що з самою інфою ? Формат ворда, картинок у JPEG - хто це все розпізнає за 20-30 років ? З великою ймовірністю новий комп навіть файлом це не визнає... Чи буде існувати PicasaWeb за 10-20 років ? Не впевнений...
 
       Берестяні грамоти, старі листи, фотографії - закрив у суху скриню, і вони будуть стояти (і стоять) сотні років, хіба фотки пожовтіють. З цифрою все складніше. Адже сучасний спосіб зберігання інформації (закодованої в одинички і нулі), на відміну від старих способів, вимагає додаткових девайсів і методів для перетворення її у вигляд, що може бути сприйнятий людиною.
Хто, знайшовши через 200 років в себе на горищі флешку розміром 1х1 см, подумає, що на ній є безцінна інформація, хай навіть вона безцінна лише для родини власника горища :-)

Технічний прогрес

Цей модем я купив в перші дні свого перебування у Львові. Модем працював гарно, підтримував V.92 (56 Кбс). Одразу згадалося, з яким ентузіазмом ми впроваджували цей революційний протокол 7-8 років тому, як ставили нові модемні пули, налаштовували Е1-потоки для роботи з АТС (ISDN PRI, R2D), колупали 53-ті та 54-ті циски, і пили вечорами горілку за успіх проекту.
Де це все зараз... Випадково наткнувшись на цей модем вдома, так і не придумав, що з ним робити, і врешті, сфоткавши на пам"ять, не без певного професійного суму викинув у смітник.
RIP...

Особнячки

Є У Львові затишні гарненькі райони, які забудовані такими от особнячками. Часто це будинки, збудовані поляками, які відновлені новими графьями в наші дні. Або ще не відновлені...
Знято в районі вулиць Гіпсової та Коновальця - елітний райончик в центрі.








Monday, October 11, 2010

Дитячі шедеври

Ось що на днях Ярослава намалювала. Перший малюнок презентує нашу родину, з якоїсь причини з неї виключені обидва діда. Друга це лев. Спочатку він був триколісний - ззаду лиш одна лапа, на моє прохання наділила його четвертою кінцівкою.



Наявність в мене от наявність в мене такого колоритного носа  - це привід задуматись - може забагато вживаю... А взагалі-то схоже цей малюнок багато чого розповів би психологу...