google analytics

Sunday, September 23, 2012

Дитячі шедеври

Оскільки ми вирішили купити Ярославі хатню тваринку, я попросив її візуалізувати свою мрію. А вона в свою чергу попросила мене намалювати морську свинку і хом"яка. І ось що з цього вийшло:
Який скутий в дорослих мозок - хомяк для нас просто хом"як, а морська свинка - просто морська свинка.

Tuesday, September 18, 2012

Бальшой Мерж

Мержатись потрібно часто. Якомога частіше. А якщо не мержатись з ірландцями 2.5 місяці, то мерж перетвориться на пекло.
Щоб уявити собі як виглядає такий процес, уявіть одну купу гівна. Вона буде символізувати сорс-код продукту. Десь так воно в принципі у більшості випадків і є. 
В один прекрасний момент одному досліднику калу видається, що купа недостатньо рихла, а іншому - що в ній бракує родзинок. Звичайно, можна спочатку всю купу взрихлити, а потім понапихати в неї родзинки, та в нашому світі ціниться паралельна праця, і тому купу клонують. Одну дають рихлителям, іншу - любителям родзинок. Рихлителі починають купу рихлити, дорогою викидаючи інородні тіла, перемішуючи вміст для набуття продуктом рівномірної структури, і теде. Інша група тим часом активно сіє родзинки в старий екземпляр купи, нічого не знаючи про те, що купа насправді вже зовсім інша. Там де було зручне гніздечко для родзинки, тепер горбик, і навпаки. І тут би покращувачам куп звіритись, і вчасно змержити зусилля, і все було б добре...
Ан нєт ! Через два місяці перша група завершує рихлити гівно, інша - садити родзинки, і їм кажуть - а тепер, шановні дослідники калу, нам потрібно отримати рихлу купу з родзинками. Неважко здогадатись, що об"єднання перетвориться на пекло, і скоріш за все кожну родзинку доведеться пересадити вручну, в результаті чого сенс паралельної роботи буде повністю втрачено.
Другий день я займаюсь пересаджуванням родзинок, і ентузіазму в мене все менше і менше...

Monday, September 17, 2012

Гора Гостра

Цю гору ми вибрали для підкорення з декількох причин. Перша - місце непопсове - ніхто серед наших знайомих не бував, тож похід мав бути цікавим і неочікуваним. Друге - гору Гостру дуже добре видно зі Жденієва, де ми відпочивали не раз, і, попиваючи каву на дворі, думали - як би класно було на неї залізти.
Напарник Максим - чоловік зі страшно "цікавим" почуттям гумору, та й взагалі хлопець, що називається, "з цікавинкою" :) Щоразу, зустрічаючи його в місті, ми домовляємось "кудись колись" вибратись, та виходило це лише раз. Хоча, тепер вже два.
Пропозицій в нього не було жодних, тож ми вирішили йти на Гостру з півночі. Місяць назад я з родиною відпочивав у чудовій садибі Золота Модрина, господар якої розповідав, що вилізти на гору звідси - неважко. Мало того - перейшовши хребет, можна пішки за день дійти до Жденієва, до якого по дорогам кілометрів 100. От і готовий маршрут !
Морально підготувавшись до важкого походу по дощовій погоді, (напередодні у Львові лило як з відра), і можливої ночівлі під вікритим небом, пізно вночі ми сіли на потяг Львів-Ужгород, і в півсьомої ранку були там. І навіть встигли погуляти центром, і зробити кілька фото:
Вхід в Ужгородський замок. Нажаль, сам замок ще зачинений.
Мур замку.

В Ужгороді є свій міні- Шевченківський Гай, в який ми також не потрапили.

Річка Уж.
Далі електричкою потрібно їхати до Великого Березного, де нас вже чекав таксист, який за 150 грн пообіцяв довезти нас до місця початку маршруту - села Люта.
І тут Максим перший раз відчув, що йому для повного щастя не вистачає круасана з шоколадом. Запам"ятайте, це важливо. В Великому Березному круасанів в магазині не було, тому він вирішив, що так-сяк замінити його зможе 7 булочок з часником. І ми поїхали.
Село Люта знаходиться в тупіку - за ним сіл вже немає, є лише нескінченні гори. Глуш ще та. Незважаючи на це, в селі є дуже охайна школа, декілька магазинів та барів - все, що потрібно селу, щоб не зникнути з лиця землі.
Водій довіз нас до кінця села - пункту, що називається "Пилорама", або просто "Пила". Дорога - жахлива, тому Макса на задньому сидінні неслабо укачало, і вийшовши з машини він мало що усвідомлював. А я ще думав чому дорогою він підозріло мовчав :) Забігаючи наперед, скажу, що щойно побачивши машину таксі у Жденієво, він кинувся на переднє сидіння з криком, що ззаду більше не поїде.
Ось і початок маршруту:



Перед поїздкою господар "Золотої Модрини" телефоном пояснив нам як підніматись, але оскільки дорога була занадто легка, на мобільних зв"язку не було, а GPS ніяк не одуплявся, ми звернули направо - на першу ж дорогу, що йшла стрімко вгору. Хоча місцевий нам говорив - триматись струмка.
Вилізши на гору, змогли нарешті перезвонити йому ще раз і перепитатись. Добре, що тут нарешті на телефоні з"явилась одна "палка", і добрий чоловік сказав нам, що ми неправі. Довелося вертатися...
І ось ми видерлись на хребет крізь кущі чорниці, що покривають всі схили ніби килим. Який вже майже не містить власне чорниць, і має червонуватий колір. Осінь...


Максим в момент, коли нам сказали, що з гори потрібно вертатись вниз - на стежку :)

Так ростуть чорниці. Раніше я думав, що вони ростуть у літрових банках :)
Ще чорниці. Місцеві називають їх "афени".
З хребта вигляд зовсім інакший - довкола на десятки кілометрів гори, час від часу між ними проступають села.



Нарешті роздуплився ГПС, і показав нам нашу ціль, хоча вона вже й так була очевидна.

Ще трохи пройшовшись, ми вийшли на вершину ! Якщо на схилі було тепло і не було вітру, то тут довелося вдягати і куртку і капюшон. А то я вже починав жаліти, що взяв теплий одяг.
На вершині ніяких знаків нема. Лежить оця загогуліна, і залишки петарди. Все.
Стежка на вершину, протоптана в чорниці.
Сівши на чорничний килим, ми поїли, почекали поки GPS підтверить, що ми на вершині гори Горстрої, та почали спуск.








Десь там має бути Жденієво, з якого ми якось маємо дістатись до Воловця, щоб в 21:05 сісти на потяг до Львова...
Вже перед виходом на дорогу зустріли лисицю, яка подивилась на Максима, розвернулась, і втікла в ліс.
І ось нарешті дорога ! Нею ми години за дві дійшли до Жденієва, але машин до Воловця видно не було, і ми попросили Іванку нагуглити номери таксистів. Що вона і зробила, і ми навіть встигли випити по пиву в очікуванні машини. Їхали вже в темряві з шаленою швидкістю, бо таксист чомусь був впевнений, що ми спізнюємось (потім зізнався).
Жденієво - туристичне місце з купою баз відпочинку, крутих відпочивальників, а отаким чудовим фонтаном в центрі села:
 
У Воловці Макс знову захотів круасан. Пішов, довго не вертався, потім прийшов і сказав:
- Женька, круасанів не було. Я взяв ще по пиву (!)

За що я люблю такі акції - так це за те, як після них спиться. Навіть в поїздах. Спали мертвим сном аж до самого Львова, незважаючи на шпари в вікнах і вітер з них...

Отже, маршрут:
Львів - Ужгород - Великий Березний - с. Люта - г. Гостра - с. Пашківці - с. Жденієво - ст. Воловець - Львів.
Тривалість походу - 1 доба, тривалість пішого переходу - 9 годин, всі витрати - на транспорт:

Львів-Ужгород (купе): 180 грн
Ужгород-В. Березний - 20 грн
В. Березний-Люта - 150 грн
Жденієво-Воловець - 100 грн
Воловець-Львів (купе) - 200 грн
----------------------------------------------------
Разом: 650 грн - 325 грн на лице.

І море фану !

Saturday, September 15, 2012

Завдання в магазин

Ось такий список збацала Ярослава, поговоривши з мамою. Що тато має купити:

Saturday, September 8, 2012

Тюрма на Лонцького

Нарешті відвідали цей музей, біля якого ходимо дуже часто. Добре, що без Ярослави - немає чого робити в такому місці дитині. 
В'язниця була прибудована до будівлі австро-угорської жандармерії поляками в часи, коли Галичина не була частиною жодної країни, а знаходилась під управлінням тодішньої ООН - Ліги Націй (так, було таке  після розвалу Австро-Угорщини !). 
Мордували там людей у всі часи - поляки, МГБ, гестапо, НКВС, КДБ, тепер міліція :) Зараз у будівлі жандармерії розташоване міське управління міліції, куди я ходив шукати телефон.
Всередині натуральна в"язниця без жодних реставрацій і ремонтів. Над музеєм знаходиться діючий ізолятор тимчасового утримання. В експозиції - камери, камери смертників, карцери, кабінет слідчого, фотолабораторія, і т.д. Все це справляє велике і гнітюче враження.
А найстрашніше - те, що я не думаю, що більшість сучасних "виправних" закладів сильно відрізняються від того, що бачили ми...

Вийшов, вирвалось слово "піздєц" - вже звична для мене форма після отримання сильних вражень. 

Всім рекомендую відвідати.

Візит Ані

Дякуючи тому, що Ярослава стала школяркою, до нас на цілих півтора тижні завітала Аня !
"Сіль, текіла, два лимони" :)
Нарешті ми з Іванкою відвідали "Криївку". Там дуже комфортно в порівнянні з тим, що розповідав тесть про реальні криївки. Враження - типовий туристичний кабак, розташований в гігантському і дуже цікавому старовинному підвалі.
Здуру купив в них меню :)
Ми здійснили нашу давню мрію - відсвяткували Іванчин ДН в ресторані на Високому Замку з кумами. Під кінець паті набрало чималих обертів...


Нічний центр Львова схожий на будь-яке західноєвропейське місто:





Воділа захотів поїсти :)
Ще в програмі візиту був Кайзервальд, де ми поїли смачнющі сосиски:


Мурашка тирить закуску.